Z CorLogiem w Berlinie

Dnia 26 września Biuro Praktyk i Karier Zawodowych WSL we współpracy ze Studenckim Naukowym Kołem Logistyki CorLog zorganizowało wyjazd do Berlina na międzynarodowe targi transportu kolejowego InnoTrans 2014. Studenci, jak przystało na przyszłych logistyków, zadbali o to, aby wycieczka była zarówno ekonomiczna jak i pełna atrakcji.

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania hal targowych, na których przedstawiciele z całego świata prezentowali rozwiązania technologiczne związane z budową pojazdów szynowych. Po obejrzeniu komponentów i różnych innowacyjnych rozwiązań promowanych w tej branży uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć jak wygląda to w praktyce. Na 3500 metrach powierzchni szynowej zaprezentowano liczne wynalazki i technologie z dziedziny kolejnictwa, począwszy od pojazdów budowlanych i hybryd szynowo-kołowych, przez pojazdy towarowe i lokomotywy, aż do kompletnych systemów transportowych komunikacji podmiejskiej, regionalnej i dalekobieżnej. Na berlińskich targach nie zabrakło także akcentu z Polski - zobaczyć można było przedstawicieli takich firm Solaris i PESA Bydgoszcz.

Po zwiedzeniu targów uczestnicy wyjazdu wybrali się do centrum Berlina, gdzie zobaczyli m.in. Bramę Brandenburską, czy Pomnik Ofiar Holocaustu. Zwieńczeniem wyjazdu była wizyta w fabryce czekolady Ritter Sport. 

InnoTrans

WSL

GLS

Nadchodzące wydarzenia

No events found

Śledź nas na Social Media

Facebook

Instagram