Członkowie SNKL CORLOG z wizytą studyjną w siedzibie GLS

8 listopada Studenckie Naukowe Koło Logistyki CORLOG udało się do siedziby firmy General Logistics Systems Poland Sp. Z o. o. w Głuchowie k. Poznania.

Studenci zostali powitani przez Panią Annę Zawieję, która poprowadziła spotkanie wraz z Łukaszem Woźniakiem – absolwentem WSL.

Pokrótce przedstawiona historia powstania firmy GLS oraz proces od nadania przesyłki do jej odbioru bardzo zainteresowały studentów, którzy chętnie zadawali pytania.

‘’Szczególnie zainteresował mnie rozwój dostępnej w 13 krajach usługi – FlexDeliveryService, polegającej na elastycznej dostawie, umożliwiającej szybsze doręczenie przesyłki poprzez ustalenie nowej godziny dostawy lub innego adresu, a także przekierowania paczki do jednego z punktów ParcelShop GLS.’’ – mówi Aneta Szymańska, Viceprezes SNKL CORLOG ds. finansowych.

Poprowadzony przez Panią Annę Zawieję warsztat z komunikacji interpersonalnej, pozwolił członkom SNKL CORLOG poznać swój typ osobowości, określony na podstawie kolorystycznej analizy zachowań. Poznaliśmy swoje mocne i słabe strony oraz sposoby na wyrażanie siebie np. poprzez mowę ciała.

Następnie zostaliśmy oprowadzeni po magazynie firmy, gdzie mogliśmy zobaczyć miejsce rozładunku, stanowiska przy których skanuje się paczki oraz taśmy do sortowania.

Wizyta w firmie była doskonałą możliwością poznania sposobu funkcjonowania firmy, poznania swoich interpersonalnych umiejętności oraz doskonalenia ich. GLS to z pewnością miejsce, w którym studenci i absolwenci WSL z chęcią chcieliby pracować w przyszłości.

Patronat nad działalnością SNKL CORLOG w roku akademickim 2016/2017 objęła firma GLS Poland Sp. z o.o.

 

autor: Aneta Szymańska

WSL

GLS

Nadchodzące wydarzenia

No events found

Śledź nas na Social Media

Facebook

Instagram