Członkowie SNLK CORLOG z wizytą w Mandersloot

21 października Studenckie Naukowe Koło Logistyki CORLOG wraz we współpracy z Biurem Praktyk i Karier Zawodowych WSL odbyło wizytę studyjną w firmie Mansersloot.

Studenci mieli okazję poznać Inteligentną naczepę wyposażoną w systemy firmy Wabco, przedstawiciel tej firmy zaprezentował nam jakie systemy może zamontować przewoźnik w swojej naczepie, aby zminimalizować ryzyko wystrzału opony czy też przewrócenia się naczepy podczas gwałtownego hamowania lub manewrów. Mieliśmy też okazję zobaczyć najnowszą zabudowę, która pozwala zmniejszyć spalanie aż o 1,1 litra/100km.

Następnie przedstawiciele firmy Transics zaprezentowali nam jak funkcjonuje telematyczny system wspierający firmy transportowe w sprawnym funkcjonowaniu.
„ W wakacje odbywałem staż w firmie transportowej,która korzystała z systemu Transics. Uważam, że jest to świetne narzędzie wspomagające pracę dyspozytora. Mogłem na bieżąco sprawdzać pozycję swoich kierowców oraz sprawnie planować im kolejne trasy bez wykonywania zbędnych telefonów.” - Podkreśla Adam Dudziak Członek SNKL CORLOG

Ostatnim punktem spotkania było zwiedzanie firmy Mandersloot, która specjalizuję się w przewozach towarów w temperaturach kontrolowanych. Jej historia sięga 1964 roku. Mandersloot Expeditiebedrijf BV działała jako jednoosobowa firma mająca swoją siedzibę w pomieszczeniu kuchennym, w Scherpenzeel. W późnych latach 1960 r. rodzina Mandersloot postanowiła zajać się przewózem towarów do Polski - wówczas to części bloku wschodniego. W ten sposób uzyskali sławę jako pionier branży transportowej na tamtym obszarze. Co zaczęło się od pracy jednego człowieka w ciągu ostatnich 50 lat urosło do rangi międzynarodowej firmy transportowej, skoncentrowanej głównie na Europie Środkowej i Wschodniej; z siedzibą w Holandii, Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech. Pełen łańcuch usług logistycznych z dystrybucją na poziomie detalicznym. Dodatkowo wiele możliwości magazynowania i przeładunku.

Patronat nad działalnością SNKL CORLOG w roku akademickim 2016/2017 objęła firma GLS Poland Sp. z o.o.

 

 

 

autor: Adam Dudziak

WSL

GLS

Nadchodzące wydarzenia

No events found

Śledź nas na Social Media

Facebook

Instagram