Wizyta studyjna w siedzibie GLS

20 maja Studenckie Naukowe Koło Logistyki CORLOG udało się do siedziby firmy General Logistics Systems Poland Sp. z o.o. w Głuchowie pod Poznaniem.

Spotkanie rozpoczeła Pani Katarzyna Wiśniewska. Zostaliśmy miło powitani oraz oprowadzeni po siedzibie GLS.

Następnym etapem były warsztaty "Rozmowa rekrutacyjna w praktyce". Na których poznaliśmy często pojawiające się pytania rekrutacyjne, ale też mogliśmy podzielić się swoim doświadczeniem z odbytych już rozmów rekrutacyjnych. Pojawiły się również elementy planowania kariery.

"Warsztaty z Panią Katarzyną Wiśniewską zwróciły moją uwagę na popełniane błędy podczas rozmów rekrutacyjnych oraz pomogły w formułowaniu odpowiedzi na nietypowe pytania. Spotkanie uświadomilo mi także jak istotne jest ustalenie warunków pracy na samym jej początku tj. wynagrodzenie czy czy czas pracy. Uważam że spotkanie było bardzo wartościowe i przydatne" - Podsumowała Anna Golec studentka I roku, członek SNKL CORLOG.

Kolejnym aspektem poruszonym na spotkaniu była polityka personalna GLS Poland. Pani Katarzyna opowiedziała o możliwości odbycia stażów i praktyk oraz zasady rekrutacji pracowników, co szczególnie zainteresowało studentów WSL. Wiedza zdobyta podczas tych warsztatów bez wątpienia przyda się w przyszłości, i to nie tylko w pracy zawodowej, ale także w codziennym życiu.

Następnym etapem wizyty było zwiedzanie sortowni GLS oraz możliwość zobaczenia procesu wieczornego, czyli momentu, w którym po całym dniu rozwożenia kurierzy zjeżdżają do siedziby z paczkami, aby mogły zostać załadowane na kontenery i dostarczone do innej sortowni, z której następnie zostaną dostarczone bezpośrednio do klienta.

Studenci byli pod wrażeniem złożoności całego procesu dostarczania paczek do odbiorców i skali działania firmy. Wizyta w firmie GLS okazała się świetną możliwością skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyczną. Pozwoliła studentom poznać cały proces dostarczania przesyłek kurierskich. GLS bez wątpienia jest miejscem, w którym przyszli absolwenci WSL chcieliby pracować.

Patronat nad działalnością SNKL CORLOG w roku akademickim 2015/2016 objęła firma GLS Poland Sp. z o.o.

 

 

autor: Adam Dudziak

WSL

GLS

Nadchodzące wydarzenia

No events found

Śledź nas na Social Media

Facebook

Instagram