CORLOG w Berlinie

Dnia 8 kwietnia 2016 we współpracy z Biurem Praktyk i Karier Zawodowych WSL członkowie SNKL CORLOG, Samorządu Studenckiego i Absolwenci WSL udali się na wyprawę do Berlina, której celem było zwiedzenie fabryki motocykli BMW oraz Muzeum Aliantów.

W BMW uczestnicy zostali gościnne przywitani przez przedstawiciela firmy, a następnie w sali konferencyjnej poznali historię produkcji i wyniki sprzedaży w 2015 roku. Później mieli możliwość obserwacji całego cyklu produkcji bawarskich jednośladów, począwszy od produkcji silników aż po motocykle w całej okazałości.

Muzeum Aliantów (Alliertenmuseum) opowiada historię stosunków sił trzech mocarstw zachodnich (USA, Wielka Brytania, Francja) i Związku Radzieckiego, które podzieliły Berlin aby wyzwolić go z nazizmu. Narastające jednak konflikty spowodowały, że stał się on główną sceną tzw. Zimnej wojny. W muzeum pokazana jest historia pełna dramatyzmu o tym jak „wrogowie stali się przyjaciółmi”, której początkiem jest klęska Niemiec w II wojnie światowej i trwa aż do roku 1994.

Zwiedzane miejsca były prezentowane w języku angielskim, więc dla studentów była to świetna okazja do podszkolenia swoich umiejętności lingwistycznych.

Patronat nad działalnością SNKL CORLOG w roku akademickim 2015/2016 objęła firma GLS Poland Sp. z o.o.

 

 autor: Nikola Konieczna

WSL

GLS

Nadchodzące wydarzenia

No events found

Śledź nas na Social Media

Facebook

Instagram