SNKL CORLOG na rozmowie kwalifikacyjnej!

We wtorek 22.03.2016 w ramach warsztatów członkowie naszego koła udali się do siedziby GLS znajdującej się w Głuchowie aby poznać szczegóły prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych

Uczestnicy dowiedzieli się jakie informacje powinno zawierać ich CV oraz jakich błędów unikać. Warsztaty w przemiłej atmosferze przeprowadziła Pani Katarzyna Zabłocka specjalistka ds. HR.

Ćwiczenia praktyczne jakie odbyli studenci to m.in. weryfikacja poprawności przykładowych CV i ocena czy na jego podstawie taka osoba przejdzie do dalszego etapu rekrutacji. Poznali metody rekrutacyjne, pytania jakie nie mogą paść podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak istotną rolę w naszej autoprezentacji odgrywają media społecznościowe. Podczas rozmowy rekrutacyjnej tak i jak w CV powinniśmy być przede wszystkim szczerzy. Wszystko to co napiszemy zostanie zweryfikowane.

Oto mała podpowiedź co powinno zawierać Twoje CV:

1. POPRAWNE DANE OSOBOWE
2. PODSUMOWANIE ZAWODOWE, jeżeli posiadamy już doświadczenie zawodowe to warto przygotować i zamieścić na początku CV podsumowanie naszych dotychczasowych doświadczeń. Nie ma sensu stosować tego rozwiązania jeżeli nie mamy się jeszcze czym pochwalić.
3. OPIS DOŚWIADCZEŃ, czyli opis tego czym dokładnie zajmowaliśmy się w poprzedniej firmie lub w jakich ważnych projektach braliśmy udział i jaka była w tym nasza rola.
4. UMIEJĘTNOŚCI, powinny być wymienione tylko te mierzalne. Powinniśmy dokładnie określić co potrafimy. Jeżeli jest to np. obsługa Pakietu Microsoft Office powinniśmy napisać jakie dokładnie programy z tego zestawu znamy i podać przykładowo jakimi funkcjami operujemy. W przypadku języków obcych najlepiej posługiwać się skalą europejską (A-C2). Jeżeli posiadamy certyfikaty, warto się nimi pochwalić.
5. WYKSZTAŁCENIE / EDUKACJA, nie podajemy podstawówki! Najlepiej jest wymienić tylko ostatnie szkoły które pasują do stanowiska na które aplikujemy. Powinniśmy wtedy podać jaki kierunek ukończyliśmy i specjalizację lub zawód.
6. GRAFIKA, CV musi być estetyczne i niechaotyczne. Możemy wygenerować sobie wzór naszego CV na takich stronach jak rozumey.pl, cv.pracuj.pl, szybkiecv.pl.
7. LIST MOTYWACYJNY. Piszemy go tylko wtedy gdy pracodawca tego wymaga. Aktualnie jest on już coraz rzadziej wymagany. 

 

Patronat nad działalnością SNKL CORLOG w roku akademickim 2015/2016 objęła firma GLS Poland Sp. z o.o.

 autor: Nikola Konieczna

 

WSL

GLS

Nadchodzące wydarzenia

No events found

Śledź nas na Social Media

Facebook

Instagram