Konferencja Logistics 2015

W dniach 3-4 grudnia 2015 roku członkowie SKNL CORLOG mieli okazję wziąć udział w konferencji Translogistic 2015 organizowanej przez koło naukowe Logistics odbywającej się na terenie Politechniki Wrocławskiej Wydziału Mechanicznego.

Odbywające się już XI Forum Studentów Transportu i Logistyki ponownie dostarczyło wszystkim uczestnikom nowych doświadczeń i pomysłów w danej branży oraz wzbogaciło ich wiedzę.

Pierwszego dnia konferencji uczestnicy mieli okazję posłuchać odnośnie działalności i porozmawiać z przedstawicielami wiodących firm w Województwie Dolnośląskim związanych z Transportem i Logistyką takimi jak firma transportowa „ We transport & care” funkcjonującej na rynku od ponad 20 lat, tj. od 1992 roku, która zaczynała swą działalność posiadając dwa ciągniki siodłowe gdy wówczas funkcjonuje posiadając ponad 50 takowych samochodów. Kolejną firmą znaną pod nazwą MSLGROUP, która przedstawiła swą działalność na konferencji jest funkcjonująca od 1994 roku i jedna z najstarszych firm public relations. Na uwagę zasłużyły też firmy takie jak TRAKO Wierzbicki i Wspólnicy (firma zajmująca się organizowaniem publicznego transportu zbiorowego na terenie całej Polski), firma CHEP – A Brambles Company, DASCHER Intellingent Logistics czy TRANS.EU Road Transport System.

W kolejnej części konferencji mieliśmy okazję posłuchać bloków wykładowych i projektów przygotowanych przez studentów logistyki w całej Polsce, z których na szczególną uwagę zasłużyły wyróżnione projekty Agnieszki Jakubowskiej i Katarzyny Piechockiej zatytułowane „ W poszukiwaniu optymalnej trasy – wybrane algorytmy w zastosowaniu do problemu komiwojażera”, projekt Darii Kubowicz i Dawida Wojtona „ Wpływ budowy kanału Odra-Dunaj-Łaba na polską i europejską żeglugę śródlądową: oraz projekt Izabeli Preś i Magdaleny Szwagrzyk zatytułowany „ Samoloty pasażerskie najczęściej wykorzystywane do przewozów – studium przypadku Boeninga i Airbusa. Tendencje rozwoju”.

Blokom wykładowym towarzyszył nastrój mikołajkowy, który w związku z terminem konferencji zagwarantował przybyłym trochę rozrywki w postaci upominków otrzymanych w wyniku konkursów od organizatorów w przebraniu św. Mikołaja.

Drugiego dnia konferencji uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach, które leżały w kręgu zainteresowań uczestników. Część uczestników miało okazję wybrać się w podróż po mieście Wrocław zabytkowym tramwajem, inna grupa miała okazję zobaczyć największą makietę kolejową przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. Kolejna grupa wybrała się do Urzędu Miasta w Centrum Zarządzania Kryzysowego gdzie pracownicy przedstawiali swoje rozwiązania i technologie w przypadku komplikacji na drogach miasta oraz monitoring prowadzony w celu badania tempa ruchu na drogach w mieście Wrocław.

Każdy z uczestników otrzymał drobne podarunki od organizatorów jak i sponsorów owej konferencji jak i mógł zgłębić tematy konferencji na spotkaniu integracyjnym odbywającym się w Strefie Kultury Studenckiej na terenie Politechniki Wrocławskiej. Wszyscy obecni członkowie naszego koła mogli odnaleźć tematy, które leżały w kręgu ich zainteresowań oraz miło wspominać interesujący wyjazd, na który uzyskaliśmy zaproszenie w roku następnym.

Patronat nad działalnością SNKL CORLOG w roku akademickim 2015/2016 objęła firma GLS Poland Sp. z o.o.

 

 

 autor: Angelika Pawluk

 

WSL

GLS

Nadchodzące wydarzenia

No events found

Śledź nas na Social Media

Facebook

Instagram